Přírodní magie a léčitelstvíbylinky, krystaly, aura, magie

Nejoblíbenější léčivé bylinky

Publikováno 05.06.2021 v 13:15 v kategorii Herbář, přečteno: 98x

V tomto článku si představíme nejoblíbenější a nejběžněji využívané léčivé byliny u nás :)

Tymián

Tymián je známý nejen tím, že se využívá jako koření, ale i svými léčivými účinky. Hlavní látka se nazývá thymol a působí dezinfekčně a protizánětlivě. Tymián je typický i tím, že rozpouští hleny a využijete ho i v boji proti zánětu průdušek, nadýmání či černému kašli. Kromě toho vám pomůže i při zánětech trávicího traktu.


Mateřídouška
Mateřídouška je jednou z nejkrásnějších rostlin, kterou najdete hlavně v slunečních oblastech. Kvete hlavně v období července a srpna a krásně voní. Využívá se při nespavosti, závratích, nervozitě, podrážděnosti či bolestech hlavy. Využijete ji i při nachlazení, astmatických onemocněních či zánětech průdušek a mandlí. Na závěr bychom vyzdvihli i její protizánětlivé a hojivé účinky či posilující vlastnosti na organismus.


Řepík lékařský

Řepík lékařský je známá léčivá rostlina, která se využívá v rámci léčby onemocnění trávicí soustavy, při onemocněních zánětlivého a kloubního charakteru nebo v rámci léčby poruch močových cest a jater. Využijí ho i zpěváci, neboť pozitivně působí i na hlasivky.


Rakytník

Rakytník je keř, jehož plody se využívají hlavně na podporu imunitního systému. Je typický vysokým obsahem vitamínu C a také obsahuje vitamín A. Zajímavostí je, že 1 bobule rakytníku obsahuje doporučenou denní dávku vitamínu C pro dospělého.


Zázvor

Zázvor se využívá při žaludečních potížích, nevolnosti, kašli či nachlazení. Chrání srdečně-cévní systém a podporuje i chuť k jídlu. Pomáhá i při těhotenských nevolnostech.


Hloh obecný

Hloh obecný představuje keř, který se z dlouhodobého hlediska využívá pro úpravu poruch srdečního rytmu. Je typický i snižováním krevního tlaku či svým působením proti poruchám spánku a nervozitě.


Ginko biloba

Ginko biloba - jinan dvoulaločný představuje strom, jehož pozitivní vlastnosti se projevují hlavně na léčbě depresí, poruch paměti a koncentrace, bolestí hlavy, problémů s hučením v uších či očních chorob. Chrání buňky těla, snižuje pocity únavy, zlepšuje náladu a paměť či prokrvuje končetiny.


Kopřiva dvoudomá

Pokud potřebujete odvodnit organismus, výborným způsobem, jak tak učinit, je kopřiva dvoudomá. Důležitá je i při detoxikaci organismu, čištění krve, odstraňování akné či nastartování metabolismu.


Lípa malolistá

Lípa malolistá je v našich končinách běžným stromem, jehož účinky jsou následující:

  • potopudné, močopudné a odhleňovací účinky
  • snižování teploty
  • pomoc při vykašlávání, chřipce či onemocněních dýchacích cest
  • pomáhá při nechutenství, kolikách, plynatosti či ledvinových a močových potížích

Šalvěj lékařská

Šalvěj lékařská se využívá hlavně na snížení vylučování potu a díky svým protizánětlivým a močopudným účinkem se využívá i v rámci léčby onemocnění trávicí soustavy a podporuje činnost pohlavních žláz.



Komentáře

Celkem 0 komentářů

  • Neregistrovaný uživatel

    Jméno: Přihlásit se

    Blog:

    Obsah zprávy*:

    Kontrolní kód*:
    Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?